Harry Potter & Fénixův řád

23. července 2007 v 0:15 |  Stars
Natáčení pátého dílu je v plném proudu; k hercům se nakonec znovu připojí i Gary Oldman jako Sirius Black
Když se v únoru rozběhlo natáčení dalších dobrodružství čarodějnického učně, začala se médii šířit zpráva, že s Garym Oldmanem, jenž v posledních dvou příbězích ztvárnil Harryho kmotra Siriuse Blacka, se v pátém pokračování nepočítá. Společnosti Warner Brothers totiž trvalo věčnost než herce vůbec oslovila, což zavdalo příčinu ke spekulacím. Nakonec se však kola dala do pohybu a 23. března obě strany podepsaly smlouvu. V současné době je už tedy stoprocentně jisté, že se se svérázným chlapíkem opět shledáme a že tentokrát sehraje v ději klíčovou roli.

Na place se už zatím pilně pracuje, panuje tu ovšem dobrá nálada a mladí protagonisté si nemohou vynachválit nového režiséra Davida Yatese: "Je tak jiný než ostatní filmaři. Je klidnější a nikdy nikoho nestresuje," rozplývá se Rupert Grint, který už popáté zosobní Rona Weasleyho. Štáb se nyní soustředí především na akční a trikové scény, jež se snímají před modrým plátnem, aby se do nich mohly později vložit digitálně vytvořené bytosti: "Udělali jsme třeba pár záběrů, kde budou kentauři nebo Hagridův bratr Dráp, který je vysoký skoro pět metrů," popisuje producent David Heyman.

Harryho představitel Daniel Radcliffe by zas rád ujistil diváky, že filmový Potter nebude jen věčně naštvaným teenagerem, jak ho vidí mnozí čtenáři. Pátá kniha byla totiž přijata značně rozporuplně, z velké části proto, že hlavní postava v ní vystupuje jako podrážděný puberťák: "Lidé ale nechtějí maniodepresivního superhrdinu," vysvětluje Radcliffe. První fáze natáčení by měla skončit v půlce května, poté bude následovat pauza, aby si školou povinní herci dodělali zkoušky. Před kameru se vrátí v červenci a setrvají zde až do října či listopadu letošního roku. Premiéra je naplánována na listopad 2007.

zdroj: www.premiere.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama